Długoterminowy wynajem samochodów staje się w Polsce coraz popularniejszą formą finansowania pojazdów. Jest to dobra alternatywa dla klasycznej dzierżawy pojazdu. Popularność wynajmu długoterminowego stale rośnie głównie dlatego, że jest to dobra forma realizacji celów finansowych w których większość spraw i opłat związanych z utrzymaniem pojazdu spoczywa na firmie udostępniającej samochód.

Główne zalety wynajmu długoterminowego

1. Przy stałych wydatkach na samochody służbowe wielkość raty jest ustalana raz i nie zmienia się przez cały okres trwania umowy. W ramach tej raty usługodawca opłaca nie tylko koszty finansowania pojazdu, ale też kompleksową obsługę serwisową i administracyjną, niezbędną do wykonania przeglądu auta, bądź kosztów wymiany różnych elementów auta. Jedyną dodatkową opłatą jest paliwo, które nie wchodzi w skład comiesięcznej raty.
2.Brak wpłaty własnej, dzięki której usługodawca nie musi płacić ani złotówki, aby wynająć długoterminowo auto. Koszty rozpoczynają się przy potrzebie 3.Korzystanie z auta przez wybrany czas i wymiana na nowe według umowy trwa od 2 do 5 lat. Po tym czasie auto jest zwracane, a przedsiębiorca odnawia kontrakt i dostaje nowy samochód.
4. Korzyści podatkowe, bowiem cała rata wynajmu może zostać dopisana do kosztów uzyskania przychodów, a przedsiębiorstwo może z tego tytułu dokonywać odpisów podatkowych.
5. Pełna gama dostępnych marek i modeli.Dzięki dużej popularności aut długoterminowych, przedsiębiorcy mogą wynająć w każdą markę oraz model samochodu osobowego czy dostawczego dostępnego na naszym rynku, niezależnie od wartości, klasy czy też wyposażenia pojazdu.

Czy warto skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy zmniejsza nakład pieniężny. Dodatkowo nie musimy martwić się o serwis, a tym bardziej umawiać się o naprawę samochodu. Należy pamiętać, że nie jeździmy swoim samochodem, tylko go użytkujemy, a na koniec umowy musimy oddać firmie wynajmującej. Zazwyczaj ta forma wynajmu się opłaca, jednak warto przeanalizować wszystkie koszty przed podpisaniem umowy – sprawdź www.shi.org.pl. Przedsiębiorca może wiele nałożeń odliczyć od podatków, za to osoby fizyczne zachęcane są możliwością wymiany pojazdu po kilku latach na nowy.