Wielu kierowców nie interesuje się tym, jak ważne jest systematyczne odwiedzanie miejsca, które prowadzi serwis klimatyzacji. Trzeba robić to przynajmniej raz w roku. Jeśli instalacja jest nieszczelna, konieczne będzie napełnianie klimatyzacji. Dobrze jest zadbać o to przed sezonem na letnie upały.

Kierowca, który dba o sprawne działanie klimatyzacji w swoim samochodzie zadba o nabijanie odgrzybianie klimatyzacji to kolejna rzecz, o której nie zapomni, jeśli troszczy się o zdrowie własne i swoich pasażerów. W przewodach wentylacyjnych kryją się różnego rodzaju mikroorganizmy, które źle wpływają na zdrowie człowieka. Grzyby i bakterie, które rozwijają się w przewodach klimatyzacyjnych głównie jesienią i zimą, gdy panuje duża wilgoć mogą wywołać reakcje alergiczne i być przyczyną wielu poważnych chorób oraz przykrych dolegliwości.

Początek wiosny, gdy minęły już ostatnie w sezonie opady śniegu to najlepsza pora na odwiedziny w serwisie klimatyzacji. Każde miasto, również Poznań ma dobre warsztaty, pod opiekę których można oddać auto i w których cena jest przyjazna klientowi i jego finansom.