Czas pozbyć się złudzeń. System klimatyzacji w samochodzie nie będzie perfekcyjnie działał przez wieczność. Z czasem traci on szczelność, przez co dochodzi do powstawania ubytków w poziomie czynnika roboczego. Jeśli spadnie on poniżej zaleceń producenta, klimatyzacja w samochodzie nie zadziała tak, jak powinna.

Straty w poziomie czynnika roboczego nie wpływają dobrze na skuteczność działania systemu klimatyzacji. By móc korzystać z pełni jego możliwości, konieczne jest napełnianie klimatyzacji. Kupując auto w taki system dobrze jest rozejrzeć się wcześniej za dobrym serwisem. Wcześniej, czyli zanim wizyta w warsztacie i prośba o pomoc specjalisty stanie się koniecznością.

Warsztat zajmujący się serwisowaniem i naprawą systemu warto, a nawet powinno się odwiedzać nie tylko po to, by napełnić klimatyzację. Do obowiązkowych zabiegów, jakie należy przeprowadzić raz w roku należy dezynfekcja i odgrzybianie. Szczecin i Łomża to tylko dwa z wielu miast, które mają na swojej mapie wiele miejsc, w których znajdzie się fachowa pomoc. Większość z nich cieszy się bardzo dobra opinią zadowolonych klientów.